07.10.2002 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy nedopadly tak zle

Srpnová povodeň v Čechách nebyla pro státní podnik Lesy České republiky tak ničivá jako ta před pěti lety na Moravě. Podle předběžných odhadů činí celkové škody na lesích, vodních tocích a majetku po srpnových záplavách zhruba 190,3 milionu korun. "Je to přibližně jedna třetina nákladů vynaložených na likvidaci škod po povodni v roce 1997 a 1998," řekl tiskový mluvčí Lesů ČR Jan Řezáč.

Celkové škody na majetku Lesů ČR od ledna se odhadují na necelých 260 milionů korun. "Kromě srpnových záplav jsme byli zasaženi také jarním táním a přívalovými dešti na začátku prázdnin," podotkl Řezáč. To způsobilo podniku škody za více než 68 milionů korun. Největší škody na majetku zaznamenaly Lesy ČR v kraji Jihočeském (76,76 mil Kč), Ústeckém (55,15 mil. Kč) a Středočeském (zhruba 43 mil.Kč). Škody přesahující 175 milionů korun vznikly na lesní dopravní síti. Vodní toky, meliorační zařízení a hrazení si vyžádají opravy za 76,57 milionu korun. Nejméně zasažené byly budovy a ostatní stavby, na které bude muset podnik vydat zhruba 7,16 milionu korun. Pracovníci podniku při odstraňování následků povodní využívají zkušeností z minulých záplav. Do konce roku hodlají Lesy ČR uvolnit ze svého rozpočtu až 125 milionů korun, v příštím roce počítají s finanční pomocí státu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down