Letní etapa výstav Floria nabídne v Kroměříži stovky odrůd řezaných letních květin

Letní etapa zahrádkářských a pěstitelských výstav Floria nabídne na stejnojmenném výstavišti v Kroměříži stovky odrůd řezaných letních květin. Letos se výstava rozšíří i mimo areál výstaviště. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také květinami vyzdobený kostel sv. Jana Křtitele. Uvedl to manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Květiny na výstavu, která se koná od čtvrtka do neděle, dodají čeští zahradníci. Lidé budou moci obdivovat například lilie, jiřinky, mečíky či růže. Nebudou chybět kaktusy a sukulenty, trvalky, vodní rostliny, okrasné keře či bylinky, řekl Zahradník. Vše doplní díla uměleckých sochařů, sklářů, řezbářů a malířů.

Kromě řezaných květin si lidé budou moci prohlédnout prodejní výstavu Klubu kaktusářů Frailea Kroměříž, expozici sukulentů a balkonových rostlin a moderní i historickou zemědělskou techniku. Floria nabídne i výstavu drobného zvířectva a potřeby pro dům a zahradu.

Výstaviště oživí klání o nejlepší vdolek, kam se mohou přihlásit amatérští kuchaři a kuchařky. Upečené vdolky stačí přinést poslední výstavní den 28. srpna do 12 hodin přímo na výstaviště Floria. Tři nejlepší budou odměněni poukázkami na nákup, sdělil Zahradník. Loni letní Florii navštívilo téměř 20 000 lidí.

Výstaviště Floria, pojmenované po tradičních pěstitelských přehlídkách dříve konaných ve Věžkách na Kroměřížsku, hostilo jako první podzimní verzi těchto výstav v roce 2012. Podzimní etapa 40. ročníku se koná 6. až 9. října. Kromě toho výstaviště chystá zářijový Svatováclavský program, akci na Vánoce a prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down