21.08.2017 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letní etapu výstavy květin Flora navštívilo až 30 tisíc lidí

Letní etapu mezinárodní výstavy květin a zahradnického veletrhu Flora Olomouc navštívilo od čtvrtka do nedělního podvečera předběžně 28 tisíc platících návštěvníků. Dohromady prošlo areálem výstaviště společně s dalšími hosty až 30 tisíc lidí, řekl včera mluvčí výstaviště Adam Fritscher. V porovnání s loňským rokem se tak návštěvnost zvýšila až o tři tisíce návštěvníků.

Výstavě letos dominovala expozice Setkání v Rajské zahradě. Navrhl ji Ivar Otruba, který se inspiroval Starým zákonem a knihou Genesis.

"Letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc zaznamenala podle předběžných výpočtů 28 000 platících návštěvníků. V součtu s čestnými, volnými a dalšími vstupenkami přesáhl počet 30 000 lidí. Je to zhruba o 2000 až 3000 návštěvníků více než loni," uvedl mluvčí výstaviště. Podle něj pomohl zvýšení zájmu především atraktivní program, ale i stabilní počasí.

Návštěvníci podle pořadatelů nejvíce obdivovali hlavní květinovou expozici v pavilonu A, kde byly představeny dvě hlavní témata. Šlo o Setkání v Rajské zahradě, kde se návštěvníci přes nebeskou bránu a bránu do ráje ocitli ve stylizovaném ráji, do něhož vtékaly čtyři řeky stejně jako v knize Genesis. Druhým hlavním tématem byla Léčivá síla stromů, kterou výstaviště připravilo po roční přestávce. Představovalo léčivé stromy i domácí a cizokrajné druhy léčivých rostlin. S velkým zájmem se setkala také přehlídka s názvem Vyznání růžím, která byla k vidění na galerii hlavního pavilonu. Zaplněny byly i okolní pavilony.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down