Letní Flora nabídne krásné květiny i ponaučení

Krásné květiny i ponaučení nabídne letos návštěvníkům letní etapa mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, které se zúčastní šest desítek tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Letní část nejstarší a největší tuzemské přehlídky květin začne na olomouckém Výstavišti Flora ve čtvrtek 20. srpna a potrvá do neděle 23. srpna.

Ředitel Výstaviště Flora Jiří Uhlíř dnes řekl, že letní etapa výstavy květin bude mít motto Zahrada poznání – poznání zahrady. Hlavní expozice v pavilonu A bude ve znamení 30. výročí založení Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, jejíž studenti s přípravou výzdoby pomáhali, a 150. výročí první přednášky Gregora Johanna Mendela na schůzi Přírodovědeckého spolku v Brně.
Návštěvníci se nejen pokochají krásami letní přírody a především pestrobarevných květů, ale něco nového poznají a něčemu se přiučí, podotkl Uhlíř.
Galerii hlavního pavilonu A ozdobí expozice Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin Pelero CZ, díky které se návštěvníci dozvědí informace o pozitivním vlivu léčivek na lidské zdraví a novinkách v tomto oboru.
Hlavní galerie bude patřit i obnovené přehlídce Vyznání růžím, která vyvrcholí křtem nové keřové růže se symbolickým jménem Flora Olomouc. Nová růže z produkce firmy Kordes je vysoká zhruba 120 centimetrů, má značnou odolnost a krásně voní. Na programu letní Flory je páteční večerní prohlídka květinami vyzdobeného pavilonu A.
Součást letní Flory bude expozice okrasných dřevin v pavilonu B nazvaná Od semínka ke sklizni, kterou připraví Svaz školkařů a Český zahrádkářský svaz. Nabídne stovky květin a tradiční i méně známé odrůdy ovoce a zeleniny.
Výstavu Flora příští týden tradičně doprovodí Letní zahradnické trhy, kterých se letos zúčastní 165 prodejců s nabídkou květin, okrasných dřevin, zahradnického sortimentu i pomůcek a potřeb pro zahrádkáře.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *