24.08.2009 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letní Flora Olomouc byla úspěšná

Letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc, která se konala od čtvrtka do neděle, si letos podle odhadu pořadatelů nenechalo ujít více než 33 tisíc návštěvníků. Uvedl to mluvčí výstaviště Zuzana Studená. V loňském roce se na letní Floru přišlo podívat 37 tisíc lidí. V Olomouci se letos na čtyřdenní akci prezentovalo více než 350 vystavovatelů a prodejců z České republiky, Polska a Slovenska.

K vidění tak byly stovky mečíků, jiřin, růží, lilií, trvalek, květinami odekorované historické vázy, bylinkové koše, přehlídka léčivých a aromatických rostlin, školkařské výpěstky, ale i novinky v podobě přehlídky letního ovoce a zeleniny či expozice trav a vřesů kombinovaná s přírodními dřevěnými plastikami olomouckého výtvarníka Jana Naše.
Organizátoři jsou podle Studené s návštěvností spokojeni. "Lidí bylo dost, i když o něco méně než v loňském ročníku. Ovšem ten byl jednak jubilejní, jednak loni nebylo první dva dny nelidsky teplo a dusno a o návštěvnicky jinak nejsilnějším dnu, v sobotu, nelilo. Pak bylo na neděli, aby všechno napravila. A také, že ano, nebylo tady k hnutí," poznamenala Studená.  Letní Flora a zejména šlechtitel Jiří Václavík z průhonického Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, se mohou pochlubit i čerstvě vyšlechtěnou a na výstavě pokřtěnou odrůdou gladioly temně rudé barvy, která nese jméno Cuba Exotica. Jejím křtem pořadatelé výstavy navázali na tradici, kterou v roce 2000, kdy se po téměř desetileté přestávce obnovilo pořádání letní Flory, pokřtěním nově vyšlechtěné jiřinky odstartovala slovenská herečka Emília Vášáryová.
Zahradnickou sezonu olomouckého výstaviště uzavře poslední, podzimní Flora Olomouc. Výstava věnovaná ovoci, zelenině, podzimním květinám a ovocným výpěstkům se bude konat 1. až 4. října.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down