Letní Flora Olomouc se letos zaměřuje na mečíky a exotickou Malajsii

Olomoucké Výstaviště Flora bude ode dneška do neděle patřit nejstarší a největší tuzemské přehlídce květin. Letní Flora Olomouc je tentokrát věnována pestrobarevným mečíkům, návštěvníky rovněž zavede do exotické Malajsie. Součástí tradiční akce, na niž se sjede na sedm desítek českých a zahraničních vystavovatelů, bude poprvé také včelařská expozice.

Výstava nazvaná Půlstoletí s mečíky připomene 50. výročí založení tuzemské organizace Gladiris, která se věnuje mečíkům. Gladioly představí v Olomouci čeští, slovenští a polští pěstitelé, pokřtěna bude i nová odrůda mečíku.

Velkým lákadlem hlavní expozice v pavilonu A bude podle organizátorů i výstava nazvaná Malajsijské inspirace, která se zaměří na květiny jihovýchodní Asie. Obnovená přehlídka Vyznání růžím zase představí mnoho odrůd a druhů této oblíbené květiny.

Návštěvníci se budou moci seznámit rovněž s historií i současností včelařství. K vidění bude například opylovací stan s živými včelami, ukázky výroby svíček z včelího vosku či videoprojekce s včelařskou tematikou. Součástí expozice bude i ochutnávka medů.

Výstavu Flora tradičně doprovodí Letní zahradnické trhy, kterých se letos zúčastní zhruba 150 prodejců s nabídkou květin, okrasných dřevin, zahradnického sortimentu i pomůcek a potřeb pro zahrádkáře.

Závěrečná etapa této nejvýznamnější přehlídky olomouckého výstaviště – podzimní Flora – se spolu s festivalem gastronomie a nápojů Olima a podzimními zahradnickými trhy uskuteční v říjnu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *