12.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letní sbírka potravin pomůže i lidem v obcích zasažených tornádem

Letní sbírka potravin v obchodním řetězci Tesco pomůže kromě lidí v nouzi i obyvatelům obcí zasažených tornádem. Potravinová banka Jihomoravského kraje, kam vybrané potraviny mimo jiné půjdou, je připravená tam zajišťovat potravinovou pomoc, jak dlouho bude třeba. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel Potravinové banky Jihomoravského kraje Pavel Kosorin. Samotné Tesco vedle materiální pomoci poskytlo i pětimilionový finanční dar na pomoc obcím po tornádu.

Zákazníci Tesca mohou do letních sbírek potravin přispět do 29. srpna ve 147 prodejnách v celé republice. Cílem je vybrat trvanlivé potraviny, které potravinové banky v zemi rozdělí lidem v nouzi. Na jižní Moravě tak zamíří obcí postižených tornádem. "Prostřednictvím krizových štábů jsme v kontaktu se všemi postiženými obcemi na jižní Moravě a jsme připraveni zajišťovat pro ně potravinovou pomoc podle aktuálních požadavků tak dlouho, jak bude třeba," uvedl Kosorin. Podle něj bude potravinová pomoc v obcích nezbytná ještě dlouhé měsíce.

Zákazníci nedávají potraviny dobrovolníkům, ale mohou je v prodejnách odkládat na speciálních sběrných místech za pokladnami. Vítané jsou rýže, těstoviny, mouka, cukr, olej, konzervy, džemy, zavařeniny, dětská výživa, čaj nebo káva. Registrovaní zákazníci mohou přispět i on-line nákupem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down