Letní sezóna v Krkonoších začíná

Letní sezóna v Krkonoších se pomalu začíná rozjíždět. Správa Krkonošského národního parku pro toto léto připravila několik novinek. Jednou z nich jsou pracovníci Správy KRNAP, proškolení Horskou službou v poskytování první pomoci. Další je nabídka bezbariérových tras a v neposlední řadě i rozšířená nabídka pro cykloturisty. Do jisté míry novinkou je i společné zahájení letní sezóny se sdružením Krkonoše – svazek měst a obcí (SMO), které dnes proběhlo na Krakonošově snídani. Uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

„Na letní sezónu jsme dobře připraveni,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Důkazem toho je i nová cyklotrasa odbočující z Terexu na Voseckou boudu, kterou jsme dnes oficiálně představili,“ dodal. Cyklotrasa bude oficiálně otevřena až k 1. červenci, účastníci dnešní akce tak měli mimořádnou možnost si ji projet již s měsíčním předstihem. Předseda SMO Jan Sobotka navázal: „Vítáme toto rozšíření sítě cyklotras. Ze strany Správy národního parku je to krok správným směrem. K pohodlnějším způsobům dopravy cyklistů a jejich kol do kopců lze u nás využít též několika lanovek a linek cyklobusů. Z hlediska cykloturistiky tak zbývá hlavně dořešit už jen vhodnější spojnici mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou, bez nutnosti sestoupání a vystoupání mnoha výškových metrů.“ Pracovní skupina, kterou ředitel Hřebačka na podzim loňského roku jmenoval, posuzovala různé návrhy na zlepšení stávající sítě cyklotras. „Do pracovní skupiny jsem jmenoval odborníky ze Správy KRNAP a přizvali jsme ke spolupráci kolegy ze Svazku měst a obcí Krkonoše. Společně jsme pak oslovili místní města a obce, aby nám pomohli vytipovat možné cyklotrasy,“ řekl Hřebačka. Tři nové úseky (trasa z Horního Maršova na Rýchorskou boudu po žluté turistické značce, cesta z Dolních Míseček kolem Vídeňské skály a odbočka z Terexu na Voseckou boudu) nakonec rozšíří ještě jedna trasa po Famberce. Na předsedou Sobotkou zmiňovaném úseku spojujícím Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou se zatím společná pracovní skupina neshodla a bude o možném propojení ještě jednat.
Při oficiálním zahájení letní sezóny byl také slavnostně pokřtěn nový minibus Správy KRNAP, který bude využíván v rámci environmentálního vzdělávání. Že jde o minibus pro děti, je evidentní již z polepů, které tento minibus zdobí. Ředitel Hřebačka je pokřtil slovy: „Z polepů minibusů se na nás dívají samé šťastné a veselé děti. Věřím, že naše ekovýchovné programy Nás učí příroda budou děti opravdu tak těšit a budou pro ně přínosem.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *