19.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letní škola „Natural Disaster Prevetion“ dnes zahájila v Praze

Letní desetidenní škola „Natural Disaster Prevention“ o Prevenci přírodních katastrof byla dnes otevřena na České zemědělské univerzitě v Praze. Agroweb o tom informoval Petr Skála z ČZU.

Přes třicet studentů z prestižních univerzit se převážně ve vysokoškolském areálu v Praze Suchdole bude moci až do 30. června se postupně seznamovat s možnostmi snižování škodlivých důsledků hydrologických extrémů, tj. povodní a sucha a s metodami jejich prognóz..
Na letní škole potkáte studenty ze sedmi měst tzv. Euroligy konkrétně ze švédské Uppsaly, z Kodaně, z nizozemského Wageningenu , ze Stuttgart-Hohenheimu , z Vídně, z Varšavy a z Prahy, kteří oceňují především profesní spojení oborů hydrologie, vodního hospodářství, sociologie a psychologie v krizových situacích při povodních nebo suchu. „Zahraniční spolupráce je především orientována na společnou výuku s BOKU Vídeň, WUR Wageningen a ČZU v Praze. Akce je finančně podporovaná stipendii Spojených národů (UN ISDR), dále pak z české strany částkou 400 000 Kč z rozvojových programů MŠMT. Tyto všechny prostředky jsou použity ke krytí nákladů na ubytování účastníků a studijní literaturu a terénní cvičení v oblasti Jizerských hor,“ doplňuje koordinátor letní školy a prorektor České zemědělské univerzity v Praze Pavel Kovář.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down