Letos na Zemi živitelku přišlo proti loňsku o dvanáct tisíc lidí méně

Na agrosalon Země živitelka, který dnes končí na výstavišti v Českých Budějovicích, přišlo kolem 90 000 lidí, loni jich bylo asi 102 000. Od čtvrtka na něm své zboží předvádělo 382 vystavovatelů, společně s obchodníky se na agrosalonu prezentovalo téměř 500 subjektů. I toto číslo je nižší než loňské. Výstavní plochy ale byly plně obsazené.

Podle tiskové mluvčí výstaviště Nadi Schubertové poznamenaly letošní návštěvnost víkendové tropické teploty a pondělní prudký liják. V dubnu navíc bylo Techagro v Brně, a tak organizátoři očekávají, že v příštím roce by mohl být zájem vystavovatelů techniky o jihočeský agrosalon vyšší.

Ředitel výstaviště Leoš Kutner uvedl, že výstava se po všech stránkách vydařila. Nabídla laickým i odborným návštěvníkům v koncentrované podobě to nelepší z celého potravinářsko-zemědělského sektoru současnosti.

Letošní 43. ročník, který začal ve čtvrtek, opět pokračoval v trendu zvyšování odbornosti. Výstavy se vedle domácích zúčastnilo i 21 vystavovatelů z Evropy, Ameriky i Asie. Novinkou letošního agrosalonu byl Pavilon zemědělské techniky.

Zahájení se tradičně zúčastnil prezident Miloš Zeman, jeho předchůdce Václav Klaus, předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr zemědělství Marian Jurečka.

Akce byla rozdělená do oborových dnů. Čtvrtek byl například ve znamení českých pekařů a cukrářů. Pátek byl Dnem českého venkova, při kterém odborníci diskutovali o podpoře rozvoje venkova a o připravovaných dotačních programech. Sobota, která je tradičně nejnavštěvovanějším dnem, patřila národním dožínkám, neděle zase zdraví, pondělí bylo Vodohospodářským dnem, kde náměstek ministerstva zemědělství Aleš Kendík oznámil, že ministerstvo připravuje další dotace pro zemědělce, kteří se potýkají se suchem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down