02.05.2019 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letos startuje první ročník Dne otevřených úlů

První ročník Dne otevřených úlů v České republice se koná 17. až 19. května. Cílem této celostátní akce při příležitosti Světového dne včel, kterou organizuje Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s. (PSNV-CZ), je přiblížit včelařství široké veřejnosti přímo na včelnicích. K 25. dubnu se na akci přihlásilo 47 včelařů z 13 krajů ČR a jeden včelař ze Slovenska.

Přihlášení včelaři volí datum a čas podle svých možností a na termín připravují pro budoucí návštěvníky program lišící se podle místních podmínek. Kromě komentované prohlídky včelnice např. ochutnávky medu a medoviny, výrobu svíček, prezentaci méně známých včelích produktů. Na většině včelnic bude možnost koupě medu. Zvané jsou školy a školky, dospělí a jejich rodiny.
Inspirací pro Den otevřených úlů je stejnojmenná akce rakouských včelařů Tag des offenen Bienenstocks. Její jubilejní X. ročník se koná 26. května na včelnicích celého Rakouska.

Přesná místa, časy otevřených úlů v České republice a program jsou na www.otevreneuly.cz. *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down