02.12.2011 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letos uvaří více piva

Pivovar Starobrno ze skupiny Heineken letos uvaří kolem 1,1 milionu hektolitrů piva. Výstav pivovaru oproti loňsku vzroste asi o deset procent. Růst má i v dalších letech. Starobrno plánuje i mírné navýšení kapacity pivovaru ze současných 1,3 milionu hektolitrů ročně o asi deset procent. Uvedl to vrchní sládek pivovaru Tomáš Pluháček.

Výstav brněnského pivovaru v posledních letech roste. Souvisí to se stomilionovou investicí do linky na pivní plastové láhve s větším objemem, kterou pivovar instaloval loni na jaře. Loni Starobrno dosáhlo hranice milionu hektolitrů těsně před koncem roku, letos už v listopadu. "Naše pivo se prodává úspěšně ve všech segmentech," uvedl Pluháček. Potvrdil, že téměř polovina produkce nyní směřuje do pet lahví. Podle Pluháčka si na tento druh obalů spotřebitelé už zvykli. "Podařilo se nám přesvědčit zákazníky, že toto pivo je stejně kvalitní jako pivo z lahví. Důkazem je i vzrůstající podíl pet obalů na trhu. Jde do toho i ostatní konkurence," uvedl Pluháček.
Heineken v Brně stáčí do pet lahví několik značek. Původně v nich prodával jedenáctistupňový Zlatopramen a desetistupňové Starobrno Tradiční. Heineken postupně rozšířil počet značek, které v plastu nabízí, například Březňák prodává ve dvou- a jedenapůllitrovém balení. Od letoška do plastu stáčí i nealkopivo Fríí.
Pivovar chce ale nabídnout zákazníkům i speciály. "Jejich prodej nám roste. Je to dobře, že jsme schopni nabídnout větší portfolio pro zákazníky. Chceme, aby se na speciály těšili," uvedl Pluháček. Jako příklad uvedl velikonoční zelené pivo. Také jeho produkce každoročně roste. Letos Starobrno vyrobilo 5347 hektolitrů této značky. V menším množství na trh uvedlo pivo Modrá Kometa. Obě akce byly výjimečné a omezené na několik dní. Pravidelně Starobrno vyrábí ze speciálů kvasnicové pivo.
Starobrno je dnes podle Pluháčka spíše lokální značkou pro jižní a střední Moravu. "Snažíme se více dostat na Jindřichohradecko. Jinde v Čechách jsou hlavní značkou Heinekenu Krušovice," uvedl Pluháček.
Starobrnu rostou výstavy v posledních letech každoročně. V roce 2008 vyrobil 884 900 hl piva, o rok později to bylo zhruba 930 000 hektolitrů, loni mírně přes jeden milion hektolitrů. Starobrno patří v rámci skupiny Heineken k největším pivovarům. Na větší produkci pivovar letos reagoval instalací dvou obřích tanků na kvašení piva. Každý z nich má objem 4500 litrů. Pivovar má k dispozici 20 těchto zařízení. Tanky byly vyrobeny v Německu, poté putovaly lodí po Dunaji do Bratislavy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down