Letošní mistrovství floristů se zahalí do zimy

Děčínský zámek se v rámci letošního mistrovství floristů zahalí do zimy, chybět nebudou ani adventní věnce. Tématem Děčínské kotvy 2017, která dnes začala, je Ladovská zima jako pocta 130. výročí narození malíře Josefa Lady. Aranžovat se budou i svatební kytice, které mají vystihovat ledovou atmosféru.

Šestačtyřicátý ročník šampionátu se vrátil do zámeckých prostor, kde se sešlo 18 soutěžících v kategorii juniorů a osm v kategorii profesionálů. Jsou tu zastoupeny všechny hlavní zahradnické školy v České republice a mistři v oboru, jenž je velmi náročný. Zahradníka totiž nemůže dělat každý, jak si někteří myslí, řekl předseda Svazu květinářů a floristů ČR Jiří Horák.

Soutěží se ve čtyřech disciplínách, tři z nich jsou předem zadané a jedna je tajná. Všechny úkoly propojuje hlavní téma soutěže. Dnes vznikají adventní věnce. Fantazii se meze nekladou, cílem je vystihnout ducha Ladových obrazů. Druhý úkol je tajný a jeho zadání spolu s materiály na jeho vytvoření budou soutěžícím odhaleny až dnes odpoledne.

Třetí soutěžní disciplínou bude svatební floristika v podobě vypichované kytice, určené pro zimní svatbu. Ve čtvrtek mistrovství pokračuje posledním úkolem, kterým je tvorba prostorové květinové kompozice s tématem Vánoc. Svá díla budou soutěžící tvořit a instalovat na jižních terasách děčínského zámku.

Mistrovství vyvrcholí ve čtvrtek večer vyhlášením vítězů, slavnost zpestří floristické představení Marie Bittnerové. Vytvořené soutěžní práce si mohou lidé prohlédnout na výstavě v prostorách zámku do neděle.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down