20.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní Propet na brněnském výstavišti bude větší

Zítra začíná na brněnském výstavišti veletrh Propet. Letos bude daleko větší než v předchozích letech, spojil se totiž s několika dalšími výstavami a soutěžemi domácích zvířat. Informoval o tom mluvčí veletrhu Jan Šmíd. Součástí Propetu jsou mezinárodní výstavy psů a koček Intercanis a Interfelis a Mezinárodní voltižní závody.

Pořadatelé očekávají, že letos přijede kolem dvaceti tisíc návštěvníků. Kromě psů, koček nebo koní uvidí také ušlechtilé potkany. "V sobotu se výstavy mohou účastnit všichni, kdo mají doma potkana a chtějí se se svým mazlíčkem pochlubit," uvedl Šmíd.
Hlodavcům bude vyhrazen pavilon A1. O kus dál, v pavilonu F, se zase budou prohánět koně. Takzvaných voltižních závodů, tedy závodů jezdců - gymnastů na neosedlaném cválajícím koni, se zúčastní kolem 400 jezdů a přes 100 koní. Kromě Čechů to budou také Američané, Němci, Maďaři, Dáni a další. Ze zahraničí přijedou také psi. Nejvíc bude čivav a jezevčíků. Na Intercanis je už celkem přihlášeno přes 3400 psů asi 220 plemen. Výstava, která potrvá do neděle tak patří mezi největší u nás, podotkl Šmíd.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down