07.11.2017 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní ročník soutěže Vinařství roku zná deset finalistů

Letošní ročník soutěže Vinařství roku zná deset finalistů. Podobně jako loni jsou soutěžící rozděleni do tří kategorií podle velikosti výroby. Mezi nominovanými je například Chateau Valtice-Vinné sklepy Valtice, které už jednou v soutěži zvítězilo. Loni vyhrálo hlavní kategorii Zámecké vinařství Bzenec. Do letošního ročníku se přihlásilo 54 vinařů či vinařských společností. Hodnoticí komise vybrala v kategorii malých vinařství čtyři firmy, v ostatních kategoriích po třech.

"Na rozdíl od běžných vinařských soutěží je Vinařství roku postaveno na komplexním hodnocení. Porotce tak zajímají kromě kvality vína také další parametry jako například zapojení do rozvoje vinařství," uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray. Hodnocení finalistů se uskuteční v listopadu, vyhlášení výsledků je naplánováno na 18. ledna v Brně. Veřejnost vybere absolutního vítěze napříč kategoriemi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down