14.09.2015 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní sklizeň v ZOD Brniště patří k nejlepším

K nejlepším ve více než padesátileté historii podniku patřila letošní sklizeň v ZOD Brniště na Českolipsku (dříve Zemědělské obchodní družstvo Brniště). Z 1527 hektarů sklidili zemědělci 10 426 tun obilí, řepky a hrachu. Uvedl to ředitel společnosti Otto Forman. Rekordní byly letos výnosy ozimé pšenice, které se sklízelo v průměru 8,37 tuny z hektaru. Loni byly výnosy zhruba o 220 kilogramů z hektaru nižší.

Nadprůměrné byly letos i výnosy řepky, které v ZOD Brniště sklidili 4,44 tuny z hektaru, loni byl ale průměrný výnos ještě o 370 kilogramů vyšší. Rekordní byla letos sklizeň řepky v celém Libereckém kraji, v průměru se jí z každého hektaru sklidilo 4,01 tuny, což bylo nejvíc v zemi. Celostátní průměr byl nižší - 3,53 tuny z hektaru.
Nadprůměrné byly v Brništi i výnosy ozimého ječmene, zemědělci ho sklízeli v průměru 6,62 tuny z hektaru. "Celkový výsledek letošních žní lze rozhodně hodnotit jako úspěch," dodal Forman. Suché a horké počasí letos v létě ale negativně ovlivnilo růst kukuřice na siláž, déšť posledních dnů podle něj i těmto kulturám výrazně pomohl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down