25.04.2022 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní Valtické vinné trhy mají své šampiony, lidé je ochutnají za dva týdny

Šampiona mezi bílými, červenými i zahraničními víny mají letošní Valtické vinné trhy. Titul šampiona 55. ročníku získalo mezi bílými víny Veltlínské zelené 2019, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov, titul šampiona červených vín má Merlot 2020, výběr z hroznů z vinařství Moravíno Valtice. Šampionem zahraničních vín hodnotící komise vyhlásila Rizlink Rýnský 2019 od Zámocké vinárstvo Pezinok. Pořadatelé o tom informovali v tiskové zprávě.

V letošním půlkulatém ročníku soutěže komise posuzovala 730 vín zejména z Česka, Slovenska a Rakouska, v soutěži se ale objevila i vína z Itálie, Francie, Německa, Španělska, USA, Argentiny, Chile nebo Nového Zélandu.

"Letošní ročník je rekordní co do počtu přihlášených zahraničních vín, což soutěži dodalo ještě na vyšší úrovni a dalo našim vinařům i možnost srovnání s kolegy z různých částí světa," uvedl jeden z pořadatelů David Šťastný.

Do loňského ročníku vinaři přihlásili 654 vzorků, v roce 2020 to bylo 424 vín. Bez omezeních souvisejících s pandemií se letos vrátí také související výstava vín, spojená s ochutnávkou všech zúčastněných vín včetně šampionů. Uskuteční se 6. a 7. května v nově rekonstruované zámecké jízdárně valtického zámku. Na vinařskou slavnost pravidelně přijíždí několik tisíc návštěvníků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down