Letošní vítěz Mistrovství v řezu vinné révy si prvenství odnesl již podruhé

Vítězem letošního Mistrovství v řezu vinné révy, které se uskutečnilo v areálu společnosti Víno Blatel, se stal sedmatřicetiletý Václav Macháček z Vinařství Procházka z Valtic. Prozradil, že je absolventem střední vinařské školy a pracuje jako že technolog ve vinici. Stará se o 60 hektarů vinohradů a jako brigádník vypomáhá ještě dalším vinařům.

„Jsou to možná statisíce keřů, které stříhám, ale na rozdíl od soutěže na to mám elektrické nůžky,“ podotkl s tím, že o první vinohrad začal pečovat ve zhruba 15 letech. Dostal ho po zemřelém strýci. „Stříhat jsem se naučil cestou do vinohradu. Prošel jsem ostříhané vinohrady a podíval se, jak to mají provedené. Byly to vinohrady vinařské školy, takže jsem si říkal, že to mají asi dobře. A od té doby jen zlepšuji techniku,“ prozradil. Podle něj záleží na tom, jak člověk přistupuje k práci na vinici. Buď ho to baví, nebo to dělá jen z nutnosti. „Pokud ho to baví, jde to samo,“ dodal. To se nakonec také potvrdilo, protože na stupních vítězů nestojí poprvé. První místo a s ním „zlaté nůžky“ získal letos již podruhé. Třikrát pak obsadil druhé místo. Celkem se podle svých slov účastnil asi deseti ročníků. A co bylo letos nejtěžší? „Každé vinařství má nějaké vinohrady a pro všechny soutěžící stejné podmínky, takže tam nerozhoduje, jaký je vinohrad, ale co kdo umí,“ řekl Macháček po vyhodnocení soutěže novinářům.   Soutěže se letos účastnilo 68 soutěžících. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down