Letošní výdaje MŽP vzrostou o 300 milionů, budou přes 23 miliard korun

Letošní výdaje ministerstva životního prostředí (MŽP) budou přes 23 miliard korun. Vyplývá to z nového návrhu státního rozpočtu, který schválila vláda. Je to o 300 milionů korun více proti částce z rozpočtu, který Sněmovna přijala v březnu. Meziročně rozpočet MŽP vzrostl o 11,6 miliardy korun.

Ministerstvo počítá s příjmy téměř 38,7 miliardy korun, z čehož 18,6 miliardy korun pokryjí peníze z evropských fondů bez financí ze společné zemědělské politiky. Nedaňové a kapitálové příjmy a přijaté transfery mají být 19,9 miliardy korun, daňové příjmy necelých 112 milionů korun. Výdaje financované nebo spolufinancované z evropských peněz budou téměř 18,8 miliardy korun. Oproti původnímu návrhu se tyto částky nezměnily.
O 300 milionů korun více však vzrostou výdaje MŽP na ochranu klimatu a ovzduší, a to na 3,8 miliardy korun. Dotace Státnímu fondu životního prostředí ČR zůstává stejná, tedy přes 9,6 miliardy korun. To se týká i peněz na ochranu přírody a krajiny, které jsou 1,9 miliardy korun a technické ochrany životního prostředí ve výši 3,4 miliardy korun. Na platy zaměstnanců a platby za provedenou práci MŽP letos vyhradilo přes 968 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down