Letošním Králem vín je Ryzlink vlašský z vinařství Entrée

Absolutním vítězem letošního ročníku soutěže Král vín se stal Ryzlink vlašský 2021 výběr z hroznů vinařství Entrée v Mikulově. Cenu za nejlepší kolekci vín získal Vladimír Tetur z Velkých Bílovic. Porota složená ze someliérů, vinařů a znalců vína hodnotila 1400 vzorků od 172 vinařů z celé ČR. Organizátoři soutěže to uvedli v tiskové zprávě.

Porota každoročně hodnotí vína v 15 kategoriích. Podle ředitele soutěže Branka Černého byla úroveň přihlášených vín v letošním ročníku velmi vysoká. "Rozdali jsme celkem 63 velkých zlatých medailí, což je historický rekord. Vítězové jednotlivých kategorií přitom od naší poroty dostávali mezi 90 a 93 body, přičemž oněch 90 je hranice pro zcela mimořádná vína," uvedl. Doplnil, že se výrazně zvýšila úroveň tuzemských červených vín.
Degustátor a jeden z členů poroty Jaroslav Suský k výsledkům soutěže uvedl, že česká vína jsou už o něco lepší než například rakouská díky tomu, že čeští a moravští vinaři udělali za posledních 25 let velký pokrok v přístupech k pěstování, výrobě vína i využití technologií. "Když jsme na úplném konci soutěže vybírali z patnácti vítězů kategorií absolutního šampiona, byl rozdíl mezi prvním a pátým vzorkem v pořadí jen 0,28 bodu," dodal.
Projekt Král vín má za cíl také propagaci kvalitních vín nebo osvětovou činnost. Součástí projektu je několikaměsíční takzvaná roadshow spojená s degustací vzorků, která má zastávky po celém Česku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down