13.06.2002 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Liberalizace agrárního obchodu pokračuje

Vláda na svém včerejším jednání prodloužila platnost současné varianty liberalizace agrárního obchodu mezi ČR a EU do 30. června 2003. Úprava zlepšuje přístup zemědělských a potravinářských výrobků z EU na český trh. Zároveň obdobné nařízení v EU zvýhodňuje české zboží na trhu unie. Informoval o tom ministr zemědělství Jan Fencl.

Vzhledem k tomu, že platnost dosavadních autonomních opatření končí 30.6. 2002, rozhodla vláda o prodloužení již předběžně uplatňovaných preferenčních celních sazeb a pravidelném ročním navýšení preferenčních celních kvót.
Vláda dnes také stanovila spouštěcí úrovně objemu dovozů
zemědělských výrobků na letošní rok. Při překročení daného objemu dovozu do ČR může stát na zemědělské zboží dodatečně uvalit clo.
Spouštěcí úroveň bude letos u ostatního živého skotu činit
9643 tun, u prasat s hmotností vyšší než 50 kilogramů 21 428 tun a u vepřového masa (čerstvého chlazeného i zmrazeného) 19 028 tun. Pro jogurty platí letos úroveň 27 809 tun, pro brambory určené k výrobě škrobu 33 584 tun a pro nedenaturovaný líh s 80 a více procenty objem 26 505 hektolitrů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down