11.09.2002 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Libice nad Doubravou - vesnicí roku 2002 v kraji Vysočina

Libici nad Doubravou, ležící v kraji Vysočina, byl dnes, v úterý 10. září, udělen titul „Vesnice roku 2002“, který převzal starosta obce Jaromír Saidl. Slavnostní akce se uskutečnila v prostorách Pilnova statku za účasti mnoha významných osobností. Pozvání přijali zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, zástupci kraje Vysočina, města Havlíčkův Brod, Okresních úřadů Jihlava a Pelhřimov a samozřejmě také představitelé obcí. Těch se v krajském kole soutěže Vesnice roku utkalo celkem 22.

Úvodní slova setkání patřila starostovi obce Jaromíru Saidlovi, který připomněl historii i současnost obce Libice nad Doubravou. Ve velmi pěkném, stylovém venkovském prostředí pozdravila přítomné zástupkyně hejtmana kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Marie Černá. Při své zdravici nezapomněla ani na zástupce novinářské obce, neboť právě oni se velmi podílí na propagaci myšlenky Programu obnovy venkova. „Ráda bych poděkovala všem starostům obcí z našeho kraje. Zvelebujete své obce a tím samozřejmě náš celý region. Všechny tyto úspěchy jsou výsledkem práce nejenom jednotlivců, ale všech občanů a to je jedno z velmi důležitých kritérií při soutěži Vesnice roku,“ řekla M. Černá.
Slavnostního vyhlášení se po projevech jednotlivých hostů ujal předseda krajské komisea starosta obce Dukovany (vesnice roku 2000) Vítězslav Jonáš. První místo s postupem do celostátního kola soutěže „Vesnice roku 2002“ tedy obsadila obec Libice nad Doubravou, modrou stuhu za společenský život získala obec Mladoňovice, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí obec Vilémov a bílou stuhu si za činnost mládeže zasloužila obec Kralice nad Oslavou.
Udělena byla i další mimořádná ocenění. Obci Radostín bylo uděleno ocenění za mimořádné přispění k rozvoji regionální turistiky, obci Horní Ves za rozvoj sportovních a kulturních aktivit. Obec Lukavec byla oceněna za vedení kroniky panem Františkem Zemanem, za vzorné vedení knihovny získala mimořádné ocenění obec Luka nad Jihlavou.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down