Lidé jsou se změnami registru půdy LPIS spokojeni

Registr půdy LPIS, spravovaný Ministerstvem zemědělství, prošel v uplynulých dvou letech řadou rozsáhlých úprav. Z rozsáhlé ankety mezi uživateli vyplývá, že se změnami jsou lidé spokojeni. Tři čtvrtiny respondentů hodnotí nové uživatelské prostředí velmi pozitivně. Informoval o tom mluvčí úřadu Hynek Jordán.

„Anketu jsme spustili na konci loňského srpna. Jejím cílem bylo zjistit spokojenost uživatelů s novou podobou aplikace a shromáždit případné podněty pro její další rozvoj. Během pěti týdnů se ankety zúčastnilo 2191 respondentů, zapojit se mohli všichni aktivní uživatelé aplikace,“ řekl náměstek pro řízení sekce ekonomiky a informačních technologií Zdeněk Adamec.

Nové uživatelské rozhraní hodnotí tři čtvrtiny uživatelů velmi pozitivně, tedy známkou 1–2 (podle školního známkování). Jen 7 % dotazovaných má nové rozhraní za nedostatečné. Ještě lépe hodnotí lidé práci s mapou v LPIS. Zlepšení zaznamenalo 88 % uživatelů, zhoršení pouhé jedno procento. Změny se ale dotkly i nemapové části aplikace, kde je s fungováním spokojeno dokonce 98 % respondentů. Problémy vidí někteří jen se složitostí ovládání, rychlostí načítání aplikace nebo s potížemi s tiskem.

Po změnách došlo i k mírnému zvýšení objemu informací, které se v aplikaci LPIS zobrazují. Jejich nedostatek vnímají pouhá 4 % uživatelů, více než 95 % respondentů je spokojených. Zmiňované nedostatky se týkají dat z katastru nemovitostí a rovněž možnosti vyhledávání.

Aplikace LPIS je rozsáhlá a obsahuje i některé méně používané funkce. Informatici z Ministerstva zemědělství proto vytvořili na webu ministerstva v Portálu farmáře sekci s nejčastějšími dotazy k aplikaci LPIS.

Registr půdy LPIS je největším zemědělským registrem, ve kterém se primárně eviduje využití zemědělské půdy. Jeho hlavním účelem je ověřování údajů v žádostech o dotace poskytovaných ve vazbě na zemědělskou půdu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *