04.07.2017 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lidé mohou nominovat kandidáty do soutěže o alej roku

Lidé mohou počínaje dneškem nominovat kandidáty do sedmého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku, a to až do podzimu. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pořadatelského sdružení Arnika Jan Vávra. Loni vyhrála alej Kaštanka podél Opatovické ulice na okraji Hradce Králové. Cílem ankety je podnítit zájem veřejnosti o stav veřejné zeleně. Nominovat stromořadí do soutěže mohou zájemci na webu www.alejroku.cz, a to zasláním fotografie a případně i připojením příběhu nebo popisu.

"Ať už Alej roku 2017 roste kdekoli a ať už zvítězí díky své kráse nebo díky silnému příběhu, těšíme se, až se s ní seznámíme. Snad jí titul pomůže, aby naši krajinu zdobila ještě dlouho," uvedla Marcela Klemensová z Arniky.

Loni lidé nominovali 53 alejí ze všech krajů. Vítězné stromořadí dostalo 1262 hlasů asi ze 7000. Druhá skončila alej v Pivovarské ulici v Lysé nad Labem, třetí bylo březové stromořadí u Jilemnice na Semilsku.

Známější než anketa Alej roku je obdobná soutěž Strom roku, v níž veřejnost vybírá nejsympatičtější dřevinu republiky. Loni ji vyhrála lípa z Lipky na Chrudimsku. V této anketě mohou nyní zájemci vybírat z dvanácti finalistů, hlasovat je možné do 15. září.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down