17.06.2019 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lidé už mohou hlasovat v anketě o Strom roku 2019

Lidé už mohou hlasovat v anketě o Strom roku 2019. Do finále postoupilo 12 stromů z devíti krajů, usilují o postup do evropského kola soutěže. Letos vůbec poprvé je možné hlasovat on-line, uvedl dnes za pořadatelskou Nadaci Partnerství v tiskové zprávě David Kopecký. Loni anketu vyhrála lípa z Velkých Opatovic na Blanensku.

Za dobu konání ankety navrhli lidé, školy a různé spolky nadaci na ocenění bezmála 1400 stromů. Do hlasování se zapojilo více než 700 tisíc lidí. Podle koordinátorky ankety Andrey Krůpové přitom neplatí, že automaticky vyhrává strom z největšího města v soutěži. "Loňská vítězka Zádvorská lípa musela nasbírat na první příčku přes 26 tisíc hlasů. Přitom Velké Opatovice, ze kterých již vzešla dvě prvenství v anketě, mají jen málo přes 3500 obyvatel, takže by se Opatovičtí vešli do celkového výsledku svého stromu sedmkrát. O vítězi tak rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit a motivovat své okolí," uvedla.

V soutěži je letos vůbec poprvé možné hlasovat on-line, postup nabídne web www.stromroku.cz. Hlasování oproti předchozím ročníkům také není zpoplatněno. "Od letošního elektronického způsobu hlasování si navíc slibujeme, že udělá soutěž ještě napínavější a umožní do tématu péče o významné stromy vtáhnout mnohem více lidí," podotkla Krůpová.

Jde v pořadí o 18. ročník ekologické ankety. Jejím cílem je zvýšit zájem veřejnosti o přírodu a zejména stav veřejné zeleně ve městech a obcích. Hlasování končí 25. září, výsledky se veřejnost dozví 3. října v Brně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down