Lidovci chtějí, aby zákaz klecového chovu slepic byl celounijní

Lidovci chtějí v Evropském parlamentu prosadit, aby zákaz klecového chovu slepic zavedla celá Evropská unie, a to ke stejnému datu, k jakému ho zakáže Česko. Cílem je zamezit znevýhodnění českých zemědělců, řekli na tiskové konferenci předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.

"Pro nás je důležité, abychom udělali maximum pro to, aby podmínky byly stejné ve všech zemích Evropské unie," řekl Jurečka. Lidovci se podle něj pokusí v Evropské lidové straně, která je nejsilnější frakcí europarlamentu, prosadit celounijní zákaz klecových chovů.
Šojdrová zdůraznila, že kromě zákazu klecových chovů slepic v celé EU chce zajistit i omezení dovozu vajec od slepic z klecových chovů z mimounijních zemí. Chce jednat také o finanční podpoře pro zemědělce, kteří budou klecové chovy rušit a přecházet na jiný druh chovu slepic.
Sněmovna bude pravděpodobně tento týden hlasovat o zákazu klecových chovů slepic v Česku. Pokud jej schválí, mohl by platit za pět let, pravděpodobněji ale až od roku 2033. Zastánci zákazu argumentují tím, že nosnice v klecích mají nevyhovující podmínky. Odpůrci zase poukazují na to, že by tento krok poškodil české chovatele vůči zahraničním.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down