02.08.2002 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lihovar Kojetín je v konkursu

Lihovar Kojetín a.s., největší a nejmodernější výrobce jemného kvasného lihu v zemi s roční kapacitou 160 tisíc hektolitrů, zkrachoval kvůli neschopnosti platit své závazky. Bankrot předluženého podniku, kam bylo v polovině 90. let investováno přes 200 milionů korun, vyhlásil ke dni 22. července Krajský soud v Plzni.

"Dluhy podniku po splatnosti převyšují 160 milionů korun," řekl správce konkursní podstaty lihovaru Viktor Liška z Plzně, který už s auditorem provedl předběžnou účetní analýzu. Liška dále uvedl, že první návrh na prohlášení konkursu podal jeden z věřitelů zhruba před čtyřmi měsíci a teprve poté obdržel soud druhý návrh od představenstva kojetínského podniku. "Naše prvotní analýzy svědčí o tom, že má smysl udržet výrobu a budeme se snažit zachovat většinu ze současných 160 zaměstnanců," dodal Liška.
Ředitel Lihovaru Kojetín Antonín Špatina řekl, že lihovar by měl v polovině září zahájit výrobní kampaň. "Nyní probíhá údržba technologie a vše spěje k tomu, že v září bude normálně obnovena výroba. Už jsme o tom informovali naše dodavatele a odběratele," uvedl Špatina. Lihovar Kojetín se základním jměním 50 milionů korun dosahuje roční tržby kolem 250 milionů korun. Jeho odběrateli jsou velké české likérky, farmaceutické a potravinářské firmy a část produkce vyváží na Slovensko. Podnik vlastnila zkrachovalá potravinářská firma Seliko

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down