13.10.2004 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lihovar na výrobu lihu z pšenice má vzniknout přestavbou cukrovaru v Kopidlně u Jičína

Lihovar na výrobu lihu z pšenice má vzniknout přestavbou z nedostavěného a chátrajícího cukrovaru v Kopidlně na Jičínsku. K realizaci svého záměru musí podnikatel Otakar Moťka investovat půl miliardy korun. Projekt přinese více než 130 pracovních míst, píše se v jičínském týdeníku Nové noviny.

Investor chce v Kopidlně z větší části využít stávajících objektů uvnitř areálu a do nich zabuduje novou technologii. Stavebních prací by mělo být minimum. Podle Moťky přestavba je mnohem levnější budování závodu na bioetanol na zelené louce. Zatímco přestavba vyjde na půl miliardy, nový závod by stál minimálně 1,3 miliardy korun.
Přestavba by mohla začít na jaře příštího roku. První dodávky lihu jako přísady do pohonných hmot mají začít nejdéle v polovině roku 2006. Projekt počítá s kapacitou výroby asi 100 000 tun lihu ročně. Pro pokrytí plné kapacity bude lihovar ročně potřebovat 350 000 tun pšenice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down