20.10.2006 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lihovar ve Vrbátkách nebude, ale referendum se uskuteční

Už koncem září bylo rozhodnuto, že lihovar ve Vrbátkách na Prostějovsku se stavět nebude. Přesto bylo vypsáno místní referendum. Obyvatelé obce se v něm vyjádří k tomu, zda by takový provoz vůbec chtěli.

„Třeba za rok přijde další zájemce a bude chtít zase stavět lihovar. Ať tedy jasně ví, jaká je situace,“ vysvětlil starosta František Dostál. S referendem souhlasí jak zastánci stavby, tak i zástupci občanského sdružení, kteří razantně vystoupili proti investici.
Zahraniční firma, která chtěla vybudovat lihovar, od svého záměru upustila právě kvůli tlaku občanského sdružen. Zpoždění projektu v souvislosti s chystaným referendem bylo pro investora příliš velké. „Momentálně neuvažujeme o novém lihovaru ani na jiném místě v České republice,“ řekl zástupce zahraničního investora Petr Skácel.
Největší tuzemský lihovar měl během dvou let vzniknout na ploše přes 11,5 hektaru. Firma už se stejným záměrem neuspěla ve Slavkově u Brna. Výstavbu tam v polovině letošního roku odmítli obyvatelé i zastupitelé.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down