04.11.2011 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lihovaru Kojetín se snížily tržby i zisk

Moravskému lihovaru Kojetín se loni snížily tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 4,2 procenta na 279 milionů korun. Hospodaření společnosti skončilo čistým ziskem 5,6 milionu korun, v roce 2009 to bylo šest milionů Kč.

Vedení společnosti uvedlo, že první pololetí roku 2010 poznamenaly legislativní změny, a to zvýšení sazby spotřební daně v Česku a na Slovensku. "Naši odběratelé i jejich zákazníci na připravovanou změnu reagovali tím, že se před účinností zákona vydatně předzásobili. Tento způsob jednání měl zcela logický následek, to je narušení kontinuální rovnováhy v poptávce mezi výrobci lihu, finálními výrobci lihovin a obchodníky," napsalo vedení společnosti ve zprávě.
Trh podle vedení lihovaru nedokázal reagovat na zvýšenou spotřebu, důsledkem čehož firmě vznikly výpadky v prodeji ve výše zmíněných zemích téměř o 20 procent. "Tato situace se v průběhu roku 2010 v ČR a na Slovensku vracela k rovnováze mezi nabídkou a poptávkou jen velmi opatrně a pomalu," uvedlo vedení kojetínské společnosti.
Moravský lihovar měl na konci loňského roku celková aktiva 226 milionů korun, jeho vlastní kapitál obnášel 135,6 milionu korun a cizí zdroje 89 milionů Kč. V roce předcházejícím cizí zdroje firmy činily 122,3 milionu korun. Lihovar loni zaměstnával v průměru 127 lidí.
Portfolio odběratelů kojetínského lihovaru tvoří přední tuzemské likérky, farmaceutické a potravinářské firmy či výrobci autokosmetiky, barev a obalových fólií.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down