29.08.2008 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Likvidace černých skládek stojí miliony

Likvidace černých skládek odpadu v českých lesích stojí Lesy ČR miliony korun, řekl mluvčí tohoto státního podniku Radek Drahný. Skládek neubývá, i když nyní jsou k dispozici sběrné dvory, kam se dá odpad často zdrama uložit. Vloni za likvidaci černých skládek zaplatily Lesy ČR 3,7 milionu korun. Letos za první pololetí se částka vyšplhala na téměř dva miliony korun.

Vynášení odpadů do lesa je porušením lesního zákona, upozornil Drahný. Lesní stráž může pachatele na místě potrestat blokovou pokutou až do výše dvou tisíc korun. Při závažnějších přestupcích začínají případ řešit i jiné orgány, například policie či Česká inspekce životního prostředí.
Lidé do lesů vozí většinou různé spotřebiče, stavební suť, nábytek a domácí odpad. K jejich likvidaci musí lesníci někdy povolat i specializovanou firmu. Nejvíce skládek se objevuje v lesích v blízkosti obcí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down