Listerie v pochoutkovém salátu z provozu firmy Lahůdky – Palma

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se zaměřuje na kontroly kvůli výskytu listerie. Inspektoři zkontrolovali do včerejšího dne 41 výrobních provozů, 50 obchodů a odebrali 37 vzorků k rozborům do laboratoří. Zakázala u společnosti Lahůdky – Palma, spol. s r. o., (provozovna Reinerova 4, 163 00 Praha 6 – Řepy), výrobu lahůdkových salátů a dalších výrobků vyráběných ze stejných rizikových surovin jako tyto saláty. Zákaz platí do doby, než společnost inspekci předloží prokazatelné důkazy o bezpečné výrobě potravin. Informoval o tom mluvčí inspekce Ivo Klemeš.

U pochoutkového salátu (doba použitelnosti do 17. 12.) byla na základě laboratorních rozborů totiž zjištěna přítomnost bakterie Listeria monocytogenes. Výrobce tento salát expedoval v obalech o hmotnosti 10 kilogramů v plastových kbelících.
U zmíněné firmy odebrali inspektoři také Hermelínový salát a Bramborový salát, které při laboratorních rozborech obstály.
Od víkendu SZPI provádí intenzivní kontroly zaměřené na výskyt listerie. Do včerejška inspektoři zkontrolovali 41 výrobních provozů, 50 obchodů a odebrali 37 vzorků k rozborům do laboratoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *