20.04.2018 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Litovelské cukrovarně loni klesly tržby, zisk měla vyšší

Litovelské cukrovarně, která patří mezi největší výrobce cukru v Olomouckém kraji, v loňském roce klesly výnosy o 15 procent z 862 milionů korun v roce 2016 na 733 milionů korun. Zisk cukrovaru z Litovle na Olomoucku ale v roce 2017 vzrostl meziročně o 43 milionů korun na 118 milionů korun.

Litovelská cukrovarna, která zaměstnává v průměru zhruba stovku lidí, v loňském roce prodala 52 603 tun cukru, což je ve srovnání s rokem 2016 o 16 972 tun méně.
Litovelskou cukrovarnu, jejíž základní kapitál činí 19 milionů korun, vlastní několik podnikatelů. Firma v roce 2001 koupila majetek zkrachovalého Cukrovaru Litovel a obnovila výrobu cukru. V Olomouckém kraji nyní zpracovávají cukrovou řepu ještě Cukrovar Vrbátky a závod v Prosenicích na Přerovsku.
Dříve v Olomouckém kraji fungovaly dva velké cukrovary společnosti Eastern Sugar. Její závody v Kojetíně a Němčicích nad Hanou přestaly vyrábět v souvislosti s rozhodnutím firmy, která oznámila před koncem roku 2006, že uzavře kvůli plánovanému omezování cukerné výroby v Evropské unii všech pět svých podniků ve střední Evropě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down