26.03.2018 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Litovelský pivovar loni uvařil rekordních 206 tisíc hektolitrů piva

Rekordních téměř 206 tisíc hektolitrů piva uvařil loni Pivovar Litovel, jehož produkce se meziročně zvýšila zhruba o tři tisíce hektolitrů. "I přes nepříznivé vlivy nových legislativních opatření, které ovlivnily situaci v českém pohostinství, jsme udrželi obrat přibližně na 500 milionech korun," sdělil ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

Uvedl, že rok 2017 nebyl pro tuzemské pivovary i provozovatele restaurací tak příznivý jako roky předchozí. "Zavedení regulatorních opatření se negativně projevilo na prodejích piva v restauračních zařízeních. Počasí zároveň přineslo méně teplých dnů, takže lidé měli v letních měsících menší zájem o osvěžení v podobě piva," uvedl.

Pivovar Litovel přesto podle Hynečka vykázal rekordního výstav, přičemž 65 procent produkce prodal v tuzemsku. "Největší nárůst prodejů jsme zaznamenali u pivních speciálů. Milovníkům zlatavého moku nabízíme například speciály Litovel Granát, Gustav, Václav, velikonoční Patrik a také svrchně kvašená piva, kupříkladu Litovel Pšeničný ležák. Z hlediska obalů rostl prodej lahvového a plechovkového piva," podotkl Hyneček.

Speciální piva litovelskému pivovaru pomáhají čelit negativním trendům na trhu, uvedl. "Díky výraznější poptávce po speciálech a limitovaných sériích piv se nám daří vzdorovat všeobecnému poklesu zájmu o čepované pivo, který dlouhodobě pozorujeme. Jelikož víme, že tento trend trápí také naše partnery v gastronomii, snažíme se jim dlouhodobě pomáhat. Letos například tím, že rozšiřujeme nabídku tankového piva," řekl Hyneček. V letošním roce chce litovelský pivovar investovat do nového plniče skleněných lahví a zvýšení kapacity ležáckých sklepů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down