29.03.2001 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Loni se prodalo v ČR 687 tisíc hektolitrů lihovin

Tuzemští spotřebitelé v loňském roce nakoupili 687 tisíc hektolitrů lihovin, což odpovídá úrovni předchozího roku. Nejprodávanější kategorií byly přitom hořké a bylinné likéry, které se na prodejích podílely 45 procenty. Agroweb o tom dnes informovala Unie výrobců lihovin ČR.

Druhé místo z hlediska odbytu zaujímala vodka s 18procentním podílem a následoval rum tuzemský, který vykazoval podíl 16 procent ze všech prodaných lihovin.
Export loni představoval osm procent z celkového prodeje, přičemž více než polovinu produkce prodané do zahraničí odebralo Slovensko. Unie výrobců lihovin sdružuje 11 rozhodujících výrobců v ČR, kteří zaměstnávají 1416 pracovníků. Členy unie jsou například společnosti Stock Plzeň, Jan Becher - Karlovarská Becherovka, Aromka Brno, Fruko Schulz nebo Palírna U zeleného stromu - Starorežná Prostějov. Podniky sdružené v unii odvedly v loňském roce na spotřební dani více než pět miliard korun. Ta v současnosti činí 234 korun na litr absolutního alkoholu, který výrobci používají.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down