26.05.2004 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Loňské výrobní limity cukrovarů budou platit i v regulačním systému Evropské unie

Výrobní limity cukrovarů rozdělené loni budou platit i v EU
I v rámci regulačního systému Evropské unie budou platit výrobní limity přidělené cukrovarům v loňském roce. Vyplývá to z nařízení, které schválila vláda. Pro rok 2003/2004 byl celkový limit domácí produkce asi 455 000 tun rozdělen mezi osm cukrovarnických společností.

Na základě nové úpravy byl mezi cukrovary rozdělen objem 415 000 tun podle jejich výrobní kapacity. Zbývajících zhruba 40 000 tun tvoří rezerva, kterou stát rozděloval podle dodatečných kritérií, například jak výrobce přispěl ke stabilizaci trhu nebo snížil zásoby cukru.
Od 1. července, což je začátek kvótového roku v Evropské unii, Česká republika plně převezme unijní regulační systém. Minimální cena řepy se má zvýšit na 1470 korun za tunu.
Vstupem ČR do EU byla zrušena minimální cena cukru a maximální cena melasy. V platnosti zůstala minimální cena cukrové řepy pro kvótový rok 2003/2004 ve výši 980 korun za jednu tunu. Česko od května užívá celní ochranu EU vůči dovozu cukru ze třetích zemích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down