31.08.2006 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Loňskou ztrátu uhradí Setuza z nerozděleného zisku minulých let

Akcionáři potravinářské společnosti Setuza sídlící v Ústí nad Labem dnes rozhodli na valné hromadě, že ztrátu ve výši 85 milionů korun za loňský rok uhradí z nerozděleného zisku minulých let. Informovala o tom mluvčí firmy Marie Logrová a dodala, že výsledek ovlivnily především kurzové ztráty, tlak na nízké marže ze strany maloobchodníků a penále z dodatečně uhrazených daňových výměrů z let 1998 a 1999.

Setuza se odklání od využití vyrobeného oleje v potravinářství a hodlá jej v budoucnosti uplatňovat v technických produktech. Je to trend společnosti, uvedl ředitel firmy František Janů. Setuza dostavěla provoz farmaglycerinu a zahájila výstavbu nových provozů metylesteru mastných kyselin v Ústí nad Labem. Tyto metylestery se budou využívat jako příměs do nafty. Firma chce v budoucnu postavit i provoz na výrobu biolihu, který slouží jako příměs do benzinu.
Podle Janů se Setuza nadále potýká s řešením čtyřmiliardové pohledávky vzniklé v minulých letech v souvislosti s krachem IPB. Řešení celého problému je opět na počátku, řekl. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond letos na začátku roku pohledávku koupil a vyhlásil tendr na její odkup. V polovině července ale vláda soutěž zrušila. Podle ministra zemědělství Jana Mládka jednak vládě končí mandát a také stále není jasné, zda by prodej nebyl riskantní vzhledem k právním vadám, které pohledávka možná obsahuje. Setuza ji totiž neuznává a o platnost dluhu se vedou soudní spory.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down