Loňský nižší zisk Mlékárny Kunín vyplývá z účetních operací

Mlékárna Kunín dnes zveřejnila v pozvánce na řádnou valnou hromadu loňské výsledky hospodaření. Auditovaný čistý zisk poklesl z předchozích 1,5 milionu korun loni na 593 tisíc korun. Pokles zisku vyplývá z povinnosti zaúčtovat snížení odložené daňové pohledávky, tedy z účetních operací, řekla ekonomická ředitelka podniku Eliška Bršťáková.

Mlékárna si podle Bršťákové nevedla hůře než v předchozím roce, což dokládá vývoj provozního zisku. Ten meziročně vzrostl o více než 107 procent z 18,64 milionu na 38,62 milionu korun. Celkové výnosy mlékárny se naopak zvýšily o 105 milionů na 2,138 miliardy korun.
Aktiva společnosti ke konci minulého roku činila 700 milionů korun. Vlastní kapitál dosáhl 141 milionů a cizí zdroje se blížily ke 559 milionům korun. Mlékárna loni zaznamenala zisk před zdaněním 8,2 milionu korun.
Mlékárna Kunín se sídlem v Kuníně na Novojičínsku a výrobním provozem v Ostravě zaměstnává zhruba 300 lidí. V roce 2003 zaznamenala tržby 1,78 miliardy korun. Mlékárna část své produkce vyváží, v letošním roce očekává nárůst exportu o 12 procent na více než 200 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *