01.07.2002 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lyster: Změňte zemědělskou politiku

Evropská unie by měla změnit společnou zemědělskou politiku dřív, než bude zcela zničena přírodní rozmanitost. Uvedl to Generální ředitel britské ochranářská organizace The Wildlife Trusts partnership Simon Lyster. Představitelé organizace hledali v České republice pomoc při prosazování ekologického zemědělství v Evropské unii.

Podle Lystera mohou kandidátské země pomoci nátlakem na své vlády i vedení EU. Ke spolupráci s lidmi z českých vládních i nevládních ekologických organizací vyzval The Wildlife Trusts partnership patron této společnosti, princ Charles.
Ředitelé 47 jednotlivých společností ochranářské organizace několik dní pobývali v Bílých Karpatech, kde se zajímali hlavně o hospodaření na sečených loukách. Se členy Českého svazu ochránců přírody v Bílých Karpatech diskutovali o různých formách podpory ochrany přírody. Česko-britská spolupráce má české straně mimo jiné napomoci dosáhnout na peníze evropských fondů na
ekologické zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down