05.06.2023 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maďarská skupina Oriens kupuje řetězec potravin Pramen CZ, obchod posuzuje ÚOHS

Maďarská investiční skupina Oriens, která loni koupila firmu Flosman provozující řetězec obchodů s potravinami Flop, kupuje v Česku další potravinářský řetězec Pramen CZ. Na svých stránkách o tom informoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který transakci posuzuje. Maďarská skupina kupuje Pramen prostřednictvím firmy Flosman.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti maloobchodního prodeje zboží denní potřeby," uvedl úřad na webu.

„V rámci transakce má Flosman získat 100procentní podíl v síti maloobchodních prodejen Pramen CZ,“ potvrdil Hospodářským novinám plánované spojení firem Miloň Miller, jednatel holdingu Rosa Market, pod který spadá Pramen. Výši transakce a další podmínky odmítl komentovat

Společnost Flosman, která provozuje síť potravinových prodejen Flop i velkoobchod, měla v roce 2022 čistý obrat 2,78 miliardy korun. Meziročně byl vyšší o 123 milionů. Zatímco v roce 2021 vykázala čistý zisk 77 milionů korun, v roce 2022 skončila 11,8 milionu korun ve ztrátě. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Síť prodejen Flop provozuje společnost v jižních, západních a středních Čechách, na Vysočině a jižní Moravě. Loni měla firma 723 zaměstnanců. Firma, kterou založili manželé Pavel a Marcela Flosmanovi v roce 1999, patří do FF Holdingu, sídlí v Táboře. Obchody Flop mají průměrně 250 metrů čtverečních prodejní plochy, spádová oblast je většinou kolem 3000 obyvatel.

Skupina Oriens vlastní pět společností s konsolidovanými tržbami 200 milionů eur (asi pět miliard Kč). Zaměstnává 1700 lidí, na trhu působí 15 let. V ČR ovládá také firmu Moravia Containers, která vyrábí modulární stavby a kontejnery.

Síť prodejen Pramen CZ má podle svých internetových stránek téměř 40 poboček a podle poslední dostupné výroční zprávy ve Sbírce listin z roku 2020 skončilo její hospodaření 3,8 milionu ve ztrátě, o rok dříve vykázala čistý zisk jeden milion korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down