22.02.2005 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maďarští zemědělcii táhli na Budapešť

Zemědělci z celého Maďarska se v pondělí časně ráno vypravili na svých strojích do Budapešti, aby se zúčastnili protestní akce za zlepšení svých podmínek. "Požadujeme vytvoření lepších podmínek pro přežití zemědělství a přijetí zákonů, které umožní rozvoj agrárního sektoru," řekl k akci místopředseda tamějšího sdružení farmářů István Török.

Pořadatelé počítají s účastí více než tisícovky strojů. Podle Töröka se ukázalo, že ministr zemědělství není způsobilý zastávat svůj post. "Svými falešnými sliby zruinoval síť vesnických farmářů a životy půl milionu maďarských zemědělců a jejich rodin," prohlásil Török.
Zemědělci jeli do Budapešti také mikrobusy a osobními automobily. Protestující farmáři požadují mimo jiné co nejrychlejší řešení problémů s dotacemi, protože nedokáží splácet úvěry. "Je mnoho problémů, které před sebou tlačíme už dlouhou dobu," uvedli farmáři, podle nichž tento budapešťský protest už vláda nebude moci ignorovat jako menší protestní akce, které se uskutečnily v minulosti po celé zemi.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down