09.01.2005 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Madeta bude propouštět administrativní pracovníky

Údajně kvůli klesajícím dodávkám mléka od jihočeských zemědělců, kteří jej vyváží za vyšší výkupní ceny do Německa, přijdou v jihočeské Madetě o práci desítky administrativních pracovníků, včetně dvou učitelů z mlékárenského učiliště ve Veselí nad Lužnicí. informoval o tom ředitel společnosti Milan Teplý. Zemědělci však taková obvinění odmítají.

Podle Teplého není konečný počet propuštěných zatím jasný. V současnosti firma počítá s propuštěním 300 a 350 lidí. Teplý podle svých slov věří, že proti stoupajícímu vývozu mléka do zahraničí zasáhne ministerstvo zemědělství. "Pan ministr nastínil nějaké podmínky, tak uvidíme jak to půjde dál," dodal.
Madeta se v současnosti snaží propad dodávek mléka nahradit smlouvami s novými dodavateli, což se jí ale daří jen částečně. "Zpracováváme dokonce i mléko z Německa, ale to propad samozřejmě nevyváží," uvedl Teplý s tím, že mlékárna platí zahraničním dodavatelům stejnou cenu jako českým zemědělcům. Jihočeští zemědělci dostávají za hranicemi o několik desítek haléřů za litr více. Podle České televize jihočeští a západočeští zemědělci vývoz mléka do Německa od začátku letošního roku ztrojnásobili. Madeta tak přišla o třetinu dodávek. Mlékařské a hospodářské družstvo Jih, které zemědělce sdružuje, chce letos za hranice vyvézt celkem 100 milionů litrů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down