02.08.2002 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Madeta chce platit za mléko méně

Společnost Madeta, dříve Jihočeské mlékárny, přislíbila svým dodavatelům mléka, že jeho průměrná výkupní cena neklesne ve třetím čtvrtletí pod osm korun za litr. Nyní však cena činí 8,11 Kč za litr. Informoval o tom generální ředitel Madety Milan Teplý.

Smlouvu již Madeta podepsala s Mlékárenským družstvem Střed a se zástupci individuálních dodavatelů. Největší dodavatel - Mlékárenské a hospodářské družstvo Jih však zatím podepsat odmítl. Madeta dodavatelům navrhla garantovaný pokles průměrné výkupní ceny mléka o osm haléřů, to znamená, že by se zastavila těsně nad osmi korunami. Místopředseda představenstva družstva Jih Zdeněk Houška však garancím nevěří a tvrdí, že ke snižování ceny není důvod. Mimo jiné proto, že se stát rozhodl řešit přebytek mléka na domácím trhu. Podle něj bylo družstvo připraveno smlouvu podepsat, kdyby neobsahovala navrhovaný pokles. Jak řekl, k následnému hlubšímu propadu výkupní ceny pod osm korun by totiž mohlo přispět i počasí. "Vlivem veder dochází k problémům u zdravotního stavu dojnic, takže může dojít k tomu, že řada subjektů zařadí mléko do 2. kategorie a potom dojde k podstatnému snížení ceny," vysvětlil Houška. Družstvo, které Madetě dodává kolem 70 procent mléka, se proto s Teplým dohodlo na dalších setkáních, kde budou situaci řešit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down