02.11.2007 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Madeta hodlá zdražit máslo

Razantní zvýšení cen másla chystá od příštího roku největší domácí zpracovatel mléka, jihočeská Madeta. Obchodníkům hodlá tento výrobek prodávat za 51,50 koruny. Oznámil to majitel Madety Milan Teplý, uvádí se na serveru iDnes.cz. To znamená, že spotřebitelé by mohli máslo koupit za více než šedesát korun.

Madeta přišla se zvýšením ceny másla poté, co musela zvýšit výkupní ceny mléka, neboť její největší dodavatel, Mlékařské a hospodářské družstvo Jih, vypověděl smlouvu. Nyní mlékárna zaplatí za litr suroviny 9,80 koruny.
Obchodníci ale nevidí pro výrazné zvýšení cen másla rozumné důvody. Mluvčí společnosti Ahold Libor Kytýr sdělil, že nedostatek mléka na světových trzích prý není tak velký, aby ospravedlnil skokový nárůst ceny. Domnívá se, že takový růst ceny sníží poptávku po tomto zboží ze strany českých spotřebitelů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down