Madeta modernizuje část areálu v Českých Budějovicích

Největší česká mlékárna Madeta zateplila část areálu v Českých Budějovicích. Jde o administrativní budovu, kde také opravila střechu a vyměnila okna. Podobné práce chystá v objektu bývalé stáčírny mléka, kde má další kanceláře. Areál slouží i jako prostor pro velkosklad, je v něm autodílna, sídlí tam i dopravní a logistická společnost Milktrans. Do budovy investovala mlékárna loni pět milionů korun. Řekla to mluvčí Madety Marta Faktorová.

Areál s rozlohou téměř 30 000 metrů čtverečních je z 60. let minulého století; výrobní závod tehdejších Jihočeských mlékáren tam začal fungovat v březnu 1952, přičemž výroba v Českých Budějovicích skončila až v roce 2010.
Zateplování administrativní budovy trvalo loni od srpna do Vánoc. "Opravená je střecha, má doplněnou tepelnou izolaci, budova je zateplená. Vyměnilo se 61 oken, čtvery dveře a instalovaly se předokenní, elektricky ovládané žaluzie. Ve druhé budově, kterou zateplení a výměna oken čeká, byla původně stáčírna mléka a sušárna, kterou později nahradila máslárna," řekla mluvčí. Práce chce Madeta zvládnout letos. V 90. letech objekt na Rudolfovské třídě opravila a rozšířila.
Areálem v Českých Budějovicích projede denně 40 rozvozových aut a deset kamionů. Pracuje tam 238 lidí. Areál se postupně proměňoval: autodílna funguje v prostorách, kde byla od roku 1967 sušárna mléka a v roce 1985 ji mlékárna přestavěla na máslárnu. Vedle byla stáčírna mléka s chladírnou. V místech, kde dnes sídlí vedení, byla do roku 2007 kuchyně s jídelnou.
V roce 1998 vznikl centrální velkosklad, před tím se bouraly staré byty, garáže i vodojem. O osm let později šel k zemi původní sklad i staré dílny. "Madeťáci jim kvůli vzdálenosti od hlavní budovy, v níž sídlí vedení společnosti, říkali Čukotka," zmínila mluvčí. V areálu má sídlo i firma Milktrans a Akademie Madeta, jež slouží pro školení i konference.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down