26.05.2009 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Madeta propouští

Největší česká mlékárenská společnost Madeta kvůli hospodářské krizi a situaci na trhu s mlékem propustila podle svého ředitele Milana Teplého přes 130 zaměstnanců a 70 dalších to ještě čeká. Kvůli úsporám prodá Madeta i některé podnikové byty, kde bydlí její zaměstnanci, a firemní pozemky. Společnost zároveň snižuje mzdové náklady.

Mlékárna snížila nákup mléka až o 15 procent. Už začátkem dubna oznámila i mírný růst výkupních cena. Zavřela také mlékárnu ve Strakonicích, která vyráběla sušené mléko.
"Obchodní řetězce šetří, kde se dá. A já musím také šetřit a být trojnásob opatrný," řekl Teplý Hospodářským novinám. Omezil proto investice, které obnoví v případě, že bude firma ve druhém pololetí v zisku. Záměrem Teplého je vytvořit s konkurencí společnou obchodní firmu, která by byla protiváhou obchodním řetězcům. "Cenu si musíte na nich vynutit jen tržní silou. Přesvědčit je, že se jim vyplatí nakupovat od vás," řekl. Podle Teplého stát potravinářům příliš nepomáhá. "Potravinářská komora vypracovala návrh, jak dotovat firmám provozní úvěry. Bývalý ministr zemědělství Petr Gandalovič se ale jel optat do Bruselu, jestli nám to milostivě schválí - a trvalo to měsíce, než se to nakonec povedlo," řekl Teplý. V jiných zemích EU to podle něj jde jinak. "Třeba Italové překračují povolené kvóty výroby mléka a pokuty za to jsou jim fuk, neplatí je," dodal.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down