Madeta vyrábí naplno, zaměstnanci mají roušky i dezinfekce

Největší česká mlékárna Madeta, zaměstnávající 1500 lidí, zatím navzdory šířící se nákaze koronavirem vyrábí naplno. Všichni zaměstnanci mají roušky, firma nakoupila dezinfekční prostředky na ruce, několika desítkám lidí umožnila práci z domova. Nikdo z pracovníků není nemocný ani v preventivní karanténě kvůli nemoci COVID-19. Uvedla to mluvčí Madety Marta Faktorová.

Všichni, kteří jsou v práci, mají roušky, a to včetně zaměstnanců v kancelářích. "Všude jsou dezinfekční prostředky na ruce. Dnes také dorazily objednané vitamínové balíčky pro všech více než 1500 zaměstnanců. Ti, u kterých to z provozního hlediska bylo možné, mají home office, je to několik desítek lidí. U ostatních se snažíme co nejvíce omezit kontakty, a to i formou střídání ve společných kancelářích po směnách," řekla mluvčí. Řidičům externích firem měří firma tělesnou teplotu.
Ve výrobních závodech, kde se pracuje na směny, tedy v Plané nad Lužnicí, Jindřichově Hradci a Pelhřimově, navíc zavedla Madeta opatření, v jejichž důsledku se ve společných prostorách pracovníci jednotlivých směn nepotkávají. Nikdo není nemocný. "Výroba u nás jede naplno a naši zákazníci se rozhodně nemusejí obávat, že mléčných výrobků z Madety bude na trhu nedostatek," řekla mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down