18.12.2017 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maloobchodní řetězec příští rok otevře v Česku dvanáct nových obchodů

Supermarkety Billa letos investovaly do rozšiřování sítě a modernizace prodejen v Česku téměř půl miliardy korun. Řetězec otevřel devět prodejen a deset prošlo modernizací. V příštím roce chce Billa otevřít 12 nových prodejen. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Celkem se tak síť obchodů značky rozrostla na 220 prodejen. Poslední supermarket Billa letos otevřela v Jílovém v okrese Praha-západ. Společnost letos v nových prodejnách zaměstnala dalších 250 lidí na plný nebo zkrácený úvazek.

"V příštím roce plánujeme otevřít okolo 12 nových supermarketů a zároveň pokračovat v modernizaci těch stávajících. Současně nabídneme dalších 300 pracovních pozic lidem bez zaměstnání," uvedl generální ředitel společnosti Jaroslaw Szczypka. Průměrná plocha prodejny je nyní přes 900 metrů čtverečních.

Zisk rakouských supermarketů Billa v Česku loni vzrostl o 30 procent na 469 milionů korun. Tržby stouply o šest procent na 22,8 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do nadnárodní obchodní skupiny REWE Group. REWE je lídrem na rakouském trhu prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Billa patří do první desítky největších prodejců v ČR, mimo jiné s prodejnami firem Kaufland, Ahold či Tesco.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down