Maloobchodní tržby v eurozóně obnovily růst

Maloobchodní tržby v eurozóně v červenci obnovily růst, jeho tempo však zaostalo za odhady. Vyplývá to z dnešních údajů evropského statistického úřadu Eurostat. Maloobchodní obrat v zemích s eurem se v meziměsíčním srovnání zvýšil o 0,4 procenta, především díky vyšším tržbám z prodeje pohonných hmot. V celé Evropské unii se tržby v červenci zvýšily o 0,3 procenta.

V červnu maloobchodní tržby v obou blocích klesly, a to o 0,2 procenta v zemích používajících euro a o 0,1 procenta ve státech osmadvacítky. Ekonomové očekávali, že tržby v eurozóně v červenci stoupnou o 0,6 procenta.

K meziměsíčnímu nárůstu nejvíce přispěl nárůst v kategorii pohonných hmot, který v eurozóně činil 0,8 procenta a v celé Evropské unii 0,6 procenta. Zvýšily se i tržby z prodeje potravin, nápojů a nepotravinářského zboží.
V Německu, které má největší ekonomiku v Evropě, se obrat meziměsíčně zvýšil o 1,4 procenta. Ve Francii, která je druhou největší ekonomikou eurozóny, ale o 0,2 procenta klesl. Největší nárůst podle dostupných dat nastal v Estonsku, kde byl oproti předešlému měsíci vyšší o 2,5 procenta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down