25.02.2004 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Malý zájem o norimberský Biofach

Tuzemské firmy měly i letos slabé zastoupení na mezinárodním veletrhu biopotravin a bioproduktů Biofach v německém Norimberku. Jedinými českými expozicemi byl Svaz ekologických zemědělců Pro-Bio a firmy Sluneční brána a Racio. Svazová expozice zahrnovala výrobky devíti ekozemědělců. Jak uvedla Markéta Doubravská ze svazu Pro-Bio, výstavu Biofach obeslalo celkem 1882 firem ze 67 zemí světa.

Na veletrhu se uskutečnilo sympozium o ekozemědělství v EU a akčním plánu, kterého se zúčastnili ministři zemědělství z dvanácti evropských zemí a více než 300 expertů. "Český ministr zde bohužel chyběl," uvedla Doubravská. Zemí roku se na veletrhu stalo Nizozemí a nejvyšší ocenění "Produkt roku" získala tyčinka "Latte Macchiato" od německé firmy Rapunzel Naturkost. Podle odborných studií je na světě ekologicky obhospodařováno více než 24 milionů hektarů půdy. S největší rozlohou nyní vedou Austrálie, Argentina a Itálie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down